Psikolog Vedat Murat Cengiz

Psikolog Vedat Murat Cengiz

Aile Dizimi Uygulayıcısı / Psikolog

Kişisel Web Sayfası:

E-Posta:

Aile dizimi uygulayıcımız Psikolog Vedat Murat Cengiz kimdir?

1966 yılı İstanbul- Bakırköy doğumlu Vedat Murat Cengiz, ilk ve orta öğretimi takiben 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Meslek hayatına sağlık sektöründe başlamış ve 10 yıldan fazla bir süre Eczacıbaşı Holding bünyesinde sağlık psikoloğu ve psikoterapisti olarak görev yapmıştır.

Daha sonra Fresenius Medical Care Türkiye grubunda 9 merkezde KLİNİK-SAĞLIK PSİKOLOĞU olarak görev yapan Vedat  Murat Cengiz Sağlık psikolojisi, Örgüt psikolojisi, İnsan kaynakları ve Endüstriyel  psikoloji alanlarında sertifika sahibidir. Psikolog Vedat Murat Cengiz öfke kontrolü-gevşeme teknikleri, takım çalışması, zor kişiliklerle başa çıkma konularında da eğitimler vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi Sertifikası sahibi de olan Psikolog Vedat Murat Cengiz en son 2014 yılında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsünde 3+1 yıllık SİSTEM DİZİM UYGULAYICILIĞI eğitimini tamamlamıştır. Bu süreçte ‘’Terapilerde Zaman, Mekan ve Gerçek: Psikoterapide Yeni Paradigmalar’’ eğitimini Dr. Hunter Beamont’tan ve Hastalık- Semptom Dizimleri eğitimini Stephan hausner’den almıştır.

Psikoloji kökenli (psikosomatik) rahatsızlıklar, migren, alerji, obezite, strese bağlı yeme bozuklukları, konsantrasyon bozuklukları, uyku sorunları, gasttrointestinal sistem problemleri Multiplskleroz ve kronik- ölümcül (onkolojik) hastalıklar deneyimli olduğu alanlardır.

Halen İstanbul ve Ankara’da Aile dizimi uygulamaları ve bireysel DİZİM UYGULAMALARI yapmaktadır.

2 çocuk babası olan Vedat Murat Cengiz Türk Psikologlar Derneği ve Doğa Hareketleri Araştırma Derneği üyesidir.